Kurs kinesiology taping na czym polega dynamiczne plastrowanie ,a jak je wykorzystywać?

Kurs kinesiotaping kierowany jest do rehabilitantów i doktorów oraz uczniów tych specjalizacji. Dzięki niemu odkryją teoretyczne treści oraz praktyczną wiedzę na temat techniki, którą jest kurs kinesiology taping. Szkolenie w ogólny sposób przygotowuje do prostego zastosowania posiadanych umiejętności zawodowych. Kurs kinesiotaping jest więc znacznie znana technika używana przez fizjoterapeutów, która pozwala na zniwelowanie bólu i powrót pacjenta do całkowitej sprawności w każdym wieku. Kurs kinesiology taping polegają na nauce oklejania, określonym elastycznym materiałem, ściśle ustalonych miejsc na ciele człowieka. Została ona zaprojektowana w Japonii przez Dr Kenzo Kase w latach 70 również od tego momentu zyskała dużą popularność.
Dla kogo jest dedykowany kinesiotaping kurs?

  • osoby, jakie działają z chorymi bólowymi
  • chcące zwiększać swoje kwalifikację w praktyce, a nie tylko w teorii
  • funkcjonują w strefie ortopedii, traumatologii
  • funkcjonują z osobami po mastektomii

Kurs kinesiology taping https://med-coach.pl/szkolenia-kursy/taping-medyczny-medical-taping-concept/150 i jak funkcjonuje dynamiczne plastrowanie?
Plastry do kinesiotapingu to plastry nie nasączone żadnym płynem, posiadaj jedynie klej, żeby odpowiednio przylegać do bólowego miejsca. Praca rehabilitanta polega na wsparciu bolących miejsc i pobudzenie przepływu limfy. Schemat budowy takiego plastra przypomina pod kilkoma względami skórę człowieka. Kinesiology taping kurs ukażepokaże nam jak właśnie przykładać taśmę, żeby mógł funkcjonować prawidło. Wyniki są praktycznie błyskawiczne. Kinesiotaping kurs idealnie sprawdzi się w urazach u zawodowych sportowców. Ból naciągniętego mięśnia można zamaskować tylko przez naklejenie takiego plastra, a zawodnik, może kontynuować grę.

Między innymi kurs kinesiology taping przyda się na 100% ludziom rehabilitującym sportowców. Daje on także na powiększenie siły fizycznej, dzięki łatwiejszemu przepływowi krwi. Nie można też w całości zdać się tylko na tą formę terapii, dlatego najczęściej kinesiotaping jest techniką pomocniczą również to właśnie wtedy ma najświetniejsze rezultaty.
Kto potrafi przykleić plastry do kinesiotapingu?
Kurs kinesiology taping nauczy nas właściwego przyklejania taśm do plastrowania. Niektórzy twierdzą, że możemy je ułożyć sami w domu. Jednak często efekt jest znikomy, i chore miejsce staje się tylko znaczniej zaczerwienione. Kinesiotaping kurs pozwoli nam nauczy się jaką metodę dopasować do leczenia, czy naciągniecie taśmy w tym wypadku będzie odpowiednim rozwiązaniem, czy raczej jej luźne przyklejenie. Kształt, wielkość oraz lokalizacja aplikacji też bywa różna. Niejednokrotnie uzależniona jest od miejsca, wyglądu i fazy przebiegu chorób również zastosowanego sposobu klejenia. Plaster powinno się nosić max 7 dni. Po tym terminie klej już nie utrzymuje się tak świetnie, dlatego plaster powinno się ściągnąć. Okres pomiędzy terapiami powinna wynosić min 24h. Przeciwwskazaniami przy terapii jest taka, że piwo oraz opalanie powinniśmy omijać. Taśmy do kinesiotapingu są odporne na wodę, więc możemy, dzięki nim zwyczajnie żyć.

Cel i założeni kinesiotapingu:

  • przywrócenie prawidłowej funkcji mięśni
  • zniwelowanie bólu
  • polepszenie ukrwienia
  • wspomaganie procesu gojenia się tkanek

Kurs kinesiology taping – jak się przygotować chorego do zabiegu plastrowania?

Kurs kinesiotaping wskaże nam nie tylko metody pracy, ale również odpowiednie przygotowanie chorego, który powinien posiadać ze sobą fotografię na której jest widoczny kontuzja. Okolice z dużą ilością włosów należy wydepilować przed umiejscowieniem plastrów od kinesiotapingu, ponieważ jego odpowiednie ułożenie może być po prostu niemożliwe.
Kinesiology taping kurs pomoże zdobyć potrzebną wiedzę w pracy z taśmami, która wbrew opinią nie jest taka oczywista. Występuj wiele rozmaitych sposobów oklejania i sposobów nacięć. Dlatego motywujemy do skorzystania – kinesiotaping kurs, która pozwoli Wam zdobycie odpowiedniej wiedzy. Kinesiology taping kurs więc nie tylko certyfikat, lecz także spora wiedza którą zdobędziecie w trakcie kursu. Korzyścią jest również czas trwania – kurs kinesiotaping to zwykle 2 dni. Grupy są naprawdę małe, dzięki czemu każdy będzie mógł sprawdzić swoich sił.